Dlaczego warto mieć adwokata w sprawie rozwodowej?

Prawo rodzinne Warszawa - Adwokat

Często osoby, które chcą się rozwieść uznają, że mogą tego dokonać bez pomocy profesjonalisty. Nierzadko jednak okazuje się, że wsparcie adwokata w procesie rozwodowym może przynieść stronie wiele korzyści.

Mniejsze obciążenie psychiczne

Rozwód to nic przyjemnego i wiąże się ze ogromnymi emocjami. Na sprawie rozwodowej trzeba jednak wykazać się chłodnym podejściem, aby móc bronić swoich twierdzeń. Mając po swojej stronie specjalistę takiego jak adwokat rozwód na pewno będzie mniej stresujący Poza tym, w trosce o komfort psychiczny strony, adwokat dopilnuje, aby wszystkie dokumenty były złożone w odpowiedniej formie i na czas. Dodatkowo, jeżeli adwokat rodzinny będzie ustanowiony pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej to strona nie musi pojawiać się w sądzie na każdej rozprawie, a tylko na wyraźne wezwanie sądu.

Profesjonalne podejście do spraw finansowych

Nasi Klienci często podkreślają, że jeżeli chodzi o alimenty adwokat najlepiej zadba o ich interesy. Pomaga wykazać faktyczną sytuację finansową, a dzięki temu uzyskamy adekwatną wysokość wypłacanego świadczenia. W kwestii takiej jak alimenty Warszawa to miasto, w którym nasza kancelaria adwokacka jest specjalistą. Potrafimy zarekomendować Klientom potrzebne dowody do pierwszej i kolejnych spraw o alimenty, ich podwyższenie czy obniżenie.
Ponadto przy rozwodzie często następuje podział właściwe całego dorobku życia. Podział majątku może nastąpić w drodze postępowania sądowego lub w drodze umowy, jeśli obie strony są zgodne, co do jej treści. Adwokat pomoże ustalić skład wspólnego majątku i odpowiednio uzasadnić oczekiwany podział, a w razie niekorzystnego dla klienta orzeczenia Sądu I instancji może napisać i złożyć apelację.